درباره روغن موتور بیشتر بدانید

Engine Oil

شاخص های زیادی برای روغن موتور وجود دارد، اما مهمترین آنها، دو آیتمی است که بر روی بسته بندی روغن ها درج می شود.
می خواهیم با مفهوم آنها بیشتر آشنا شویم:
استاندارد API
این شاخص بیانگر سطح کیفی روغن است و با کد اختصاری API نمایش داده می شود، و مخفف America Petroleum Institute (انجمن نفت آمریکا) می باشد. این مشخصه برای خودروهای بنزینی با حرف API S و برای خودروهای دیزلی با API C نمایش داده می شود. بعد از حرف S یا C یک حرف دیگر درج می شود که در خودروهای بنزینی از A تا N (به ترتیب الفبای انگلیسی) و در خودروهای دیزلی از حرف A تا J تعیین می شود.
بنابراین طبق استاندارد API هر چه از حرف A به طرف N می رویم به معنای این است که روغن موتور سطح کیفیِ بالاتری دارد.
مثال: روغن موتوری با مشخصه ی API SA دارای کیفیتی پایین و روغنی با مشخصه ی API SN از کیفیت بالاتری برخوردار است.(SN بالاترین کیفیت تولید شده)
استاندارد SAE
دومین مشخصه میزان ویسکوزیته یا گرانروی روغن است و با کد اختصاری SAE نمایش داده می شود.
این کد مخفف Society of Automotive Engineers می باشد و معنی آن انجمن مهندسین خودرو است.
این استاندارد گرانروی روغن موتور را تعیین می کند و از عدد 0 تا 60 متغیر است. عدد 0 بیانگر گرانروی پایین(به راحتی جاری می شود) و عدد 60 بیانگر گرانروی بالا(به سختی جاری می شود) می باشد.
قطعا تا به حال با نشانه های SAE 5W30 یا SAE 10W40 روبرو شده اید. این دو نوع روغن، نمونه هایی هستند که گرانروی آنها با نوسانات دما تغییر می کند.
به این روغن ها Multi Grade  می گویند. اما روغن هایی که تنها یک درجه ویسکوزیته دارند Single Grade نامیده می شوند. مانند SAE 20)) اما منظور از حرف W در شاخصه ی SAE چیست؟
حرف W مخفف کلمه ی Winter است که به فصل زمستان یا هوای سرد اشاره دارد. بعنوان مثال در روغن موتور SAE 10W40 عددی که قبل از حرف لاتین W نوشته شده، بیان کننده گرانروی روغن در دمای پایین و هوای سرد است.
در این نمونه عدد 10 معرف درجه پایین گرانروی (شُل تر) در این روغن است که باعث می شود روغن در زمان استارت و یا فصل سرد خیلی سریع و براحتی در اجزای مختلف موتور به گردش درآید. در نتیجه موتور زمان کمتری بدون روغن کار می کند و در لحظه ی استارت که از آن بعنوان نقطه ی بحرانی موتور یاد می کنند روانکاری بهتری خواهد داشت. سپس با افزایش دما، گرانروی روغن بالاتر رفته (ویسکوزیته آن به 40 می رسد) چراکه در این دما موتور احتیاج به روغنی با گرانروی بالاتر دارد، در نتیجه روغن 40 روان کاری بهتری از خود نشان می دهد.